Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Архіпастирський візит владики Іоана в Париж

На запрошення парафіян церкви Святого Апостола Симона Зилота, що в Парижі, в останні дні листопада тут побував  архієпископ  Іоан Деревянка.  Управа парафіяльної асоціації прилучилася до організації перебування  та прийняття високої духовної особи під час її візиту у Францію.

Церква святого апостола Симона Зилота, що на вулиці Палестини в 19-му окрузі Парижа, є сьогодні катедрою Української Православної Автокефальної Церкви на території Франції, тобто по суті основним православним храмом для українців, які проживають у цій країні й переважно в Паризькому регіоні.

Архієпископ Іоан очолив архієрейську літургію в неділю, 27 листопада.  Співслужили з ним священик цієї церкви о. Сергій Герасименко та священик о. Іван Радевич. Прислужували два помічники: Юрій Бас та Володимир Ольховський. Церковний хор очолив талановитий співак Андрій Андруник.  Під час служби владика Іоан оголосив важливу новину в  житті церкви: отець Сергій Герасименко  нагороджений возвишенням у сані віднині він є протоієрей.  Священик зі смиренням та вдячністю прийняв  нагороду і  багато хто з  прихожан розділив зі своїм духовним наставником цю радість.

З цього приводу протоієрей Сергій Герасименко розповів про себе:

Я почав відвідувати церкву з дитинства і завжди цікавився церковним життям. Після закінчення військової академії в Україні я вступив до духовної семінарії на заочне навчання.  Почав служити в армії й сподівався поєднати це з навчанням. Але на сесію мене не відпустили, тому що в той час службу в армії і служіння в церкві вважали несумісними. Тож я не зміг в ті часи навчатися.

Життя склалося так, що я деякий час жив в Португалії, потім у 2001 році приїхав до Франції. Тут я почав відвідувати Українську православну церкву й довідався, що  поряд є богословський інститут Святого Сергія, в якому на той час вже працював відомий викладач-теолог канадієць архімадрит Іов Гетча. Він сам тут навчався й згодом став деканом цього інституту. Він порадив мені вступити на навчання. Вчився я заочно, оскільки треба було працювати. Закінчив цей інститут, маю диплом. Дуже важливою для мене була підтримка владики Іоана, я її мав постійно. Він мені допомагав духовно й фінансово, літератури давав багато. Спочатку я просто допомагав у церкві разом з моїм братом, потім став читцем, в 2007 році був рукоположений дияконом, і у 2008 році  -  священиком. Тобто вся моя духовна карєра повязана  з цією церквою. Ми працювали на її розбудову, розпочали служити служби, які раніше не служилися, запровадили всенічні. В цьому нам допомагав отець архімадрит Іов Гетча, який жив поряд, ці служби без нього навряд чи вдалося б запровадити, він долучався до всього. Також ми збирали прихожан, щоб вчитися співати, деякий час вели курси французької мови для новоприбулих наших співвітчизників. Регулярні служби й постійно відкрита церква дали свої наслідки. Парафія не просто збільшилася чисельно, вона зміцніла. Люди сприймають цю церкву як свою й регулярно відвідують.  Я тішуся, що мої сподівання на прихожан не були марними. Якщо їх згуртувати, вони будуть дбати про церкву й про нашу віру.

В самому кінці літургії владика повідомив, що з певних причин протоієрей Сергій відходить від нашої церкви.  Він просив усіх парафіян, щоб у цей нелегкий перехідний період особливо підтримували свою церкву.  Служби проводитиме отець Іван Радевич.

 Півгодинні збори після літургії було приділено обговоренню питань парафіяльного життя. За тим спільний обід, досить багатий на різноманітні скоромні страви  - останній перед різдвяним постом.

Приїзд високої духовної особи це важлива подія в житті парафії, вона дає можливість по-іншому сприймати службу Божу, посилює наші духовні відчуття. Архіпастирський візит владики  Іоана (Деревянка) є тому підтвердження .

Людмила Сергійчук, Париж

 
 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі