Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


День Пресвятої Трійці в Мюнхені (Німеччина)

У неділю, 12 червня, у день вшанування Святої Трійці, Настоятель Парафії о. Митр. Прот. Валентин Смоктунович очолив Божествену літургію. Йому вспівслужиль о. Протодиякон Олег Євсевський.

Однією з особливостей сьогоднішнього богослужіння є те, що під час Вечірні, що звершується після Літургії, читаються коліннопреклонні молитви, складені в IV столітті святителем Василієм Великим.

Напередодні свята, 11 червня, о. Валентин
очолив Всеношну у храмі св. Апостолів Петра і Павла в Мюнхені-Людвігсфельд.

Згідно з Євангелієм в день, коли з небес на апостолів зійшли вогненні язики, апостоли заговорили різними мовами, щоб надалі здійснювати покликання йти до народів і проповідувати вчення Христове. Сходження Святого Духу обіцяв апостолам Христос у день Свого Вознесіння. Обіцянка сповнилася через десять днів, на 50-й день після Воскресіння. Тому свято ще зветься П'ятидесятницею.

У церковній практиці це свято називається також Днем Святої Трійці. Назва пояснюється тим, що зішестям Святого Духа на апостолів відкрилася освячує діяльність

третьої Особи Пресвятої Трійці, і вчення Господа Ісуса Христа про Триєдиного Бога і участь Трьох Осіб Божества в домобудівництві спасіння людського роду досягло досконалої ясності і повноти.

На свято Трійці прийнято прикрашати храми та помешкання травою, квітами й гілками дерев. Так святкувала Пятидесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна також зберегла цей звичай, надавши йому нового значення: тепер молода зелень і квіти не лише символізують принесення Богу зачатків весни, а й саму Церкву Христову, крім того, вказують на оновлення людей Духом Святим.

  

Як кожного року, так і в цьому, о 15.00 год. в Мюнхені вірні зібралися на цвинтарі на українських могилах, щоб згадати пам'ять за своїх спочилих ближніх та парафіян. За Традицією Панахиду на могилі героїв спільно відправили Духовенство УАПЦ в Діаспорі та УГКЦ. Від УАПЦ були присутні о. Валентин Смоктунович та о. Протодиякон Олег Євсевський, а від УГКЦ о. Богдан та о. Андрій.

При кінці Панахиди коротке слово до вірних виголосив о. Валентин Смоктунович.Пам'ятник полеглим за Україну

  

 

 

 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі