Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Храмове Свято в Парафії св. Покрови в Сіднею

В неділю 14-го жовтня 2012р. парафіяни та гості Української Автокефальної Православної Церкви Святої Покрови в Стратфільд Вест, околиця Сіднею відзначали храмове свято

  

В урочисті Службі Божій правили: архипресвітер о. Володимир Люлька, настоятель УАПЦ Свята Афанасія Лубенського в Гренвилі, настоятель церкви Святого Преображення в Блектауні митрофорний протоієрей о. Єфстахій Дорош, разом з молодим, енергійним, отцем ієрейем Михайлом Смолинцем - настоятелем парафії. Прислужували молоді хлопці Симон Олексин, Петрусь Шеремета та Андрійко Лило.

  

Після проповіді архипресвітера о. Люльки, був прочитанний лист від Голови Консисторії архипресвітера о. Миколи Сердюка, де було ололошено про підвищення сану отця Смолинця. В листі написано - цитуємо:- "з благословення Правлячого Єпископа Єпархії Австралійського Новозеляндської УАПЦ в Діяспорі, Археєпископа Іоана (Дерев'янка), заступник голови Консисторії - архипресвітер о. Володимир Люлька, уповноважений вручити Архипастирську Грамоту ієрею о. Михайлу Смолинцю за його невтомну і ревну духовну працю в Христовім винограднику парафії Св. Покрови.

Його Високопреосвященство - Архиєпископ Іоан, всечесного ієрея о. Михайла Смолинця з днем 14.10.2012 на цей соборний священній літургії, храмого свята Святої Покрови, возводиться до сану протоієрейства".

При наданні ієрархічних нагород протоієрейові Смолинцеві хор співав Аксіос, аксіос, аксіос. (достойний)

Церковний хор, під диригентурою Лариси Ковальчук, зі співучастю гостя з Канбери, голови Обєднення Українських Громад НПВ п. Петра Лютака, прекрасно проспівали Службу Божу, особливо пісню про Почаївську Божу Матір та опісля відспівали Молобень.

Після Служби, парафіяни та гості свята були запрошенні до церковної залі на трапезу, де понад 100 вірних зібралися за чудовим обідом, приготовленний сестрицями. На жаль не всі присутні які були в церкві прийшли на святочний обід, який розпочався із заспівування цілою залею Господньої Молитви ("Отче Наш"). Замість традиційної хвилини мовчання за упокій відійшовших у вичність парафіян, вся заля заспівала Вічну память.

Серед запрошенних гостей був присутній представник Української Греко-католицької Церкви отець Олег Стефанишин. Він передав тепле вітання нашій парафії, та згадував, що сьогодні в багатьох храмах в Австралії, які також за покровительку мають Матір Божу відзначають свої храмові, бо крім того Вона є покровителька українського народу

.

Привітання виголосив архипресвітер о. Володимир Люлька, від церкви Святого Афанасія Лубенського та від парафії Святого Преображення прочитала привіт пані Клавдія Житко.

Ведучий трапезою - голова парафіяльної ради Св. Покровської парафії, п. Войтович прочитав письмове вітання від настоятеля парафії Святого Миколая в Канберрі, від пані Марічки Галабурди - Чигрин, яка в цей день перебувала в Римі на Всенародній прощі українців католиків з приводу 120 - ти ліття Пятріярха Йосипа Cліпого, протоієрея Михайла Соломки, потім Анатолій Жуківський, скарбник парафії Святого Миколая в Брізбені та представник консисторії зачитав лист від архипресвітера о. Миколи Сердюка.

Голова Обєднення Громад НПВ, Петро Лютак зачитав вітання від Управи Обєднення та долучив власні слова про свою особисту участь в нашій парафії, а саме як співак нашого церковного хору.

Пан Ярослав Соловій, від імени вірних привітав отця Михайла Смолинця з підвищення сану, а потім Роксолана Мішалова, керівник Нової української школи вітала парафію та подякувала за співпрацю в цьому 2012 році.

Після офіційної частини, почалася мистецька частина свята. Цього року наше храмове свято збагатилося присутністю чарівних пань жіночого ансамблю Суцвіття, під диригентурою Ольги Якубовської і супроводом Ігоря Кляйберта на акордеоні. Ансамбль прекрасно виконав Молитву і пісні Тихо над річкою та Волошки.

Квартет, спеціяльно створений до свята Володимиром Ковальчуком, при участі Брета Коміно, Володимира Войтовича та Петра Лютака заспівали пісню Чом, чом, чом земле моя. Слухачі голосними оплесками схвалили виступ цього чоловічого квартету.

  

У дальшій концертовій програмі виступив Церковний хор з трьома піснями до теми свята: О Всехвальная Мати, Радуйся Царице та Ой Зійшла Зоря, з сольоспівом Петра Лютака.

При завершенні мистецької частини Голова Парафіяльної Ради п. В. Войтович подякував сестрицям на чолі з Паною Павлою Зелінською, за їх невтомну працю організації трапези.

Всечесніший о. Михайло Смолинець, на закінченні свята сказав, що він уважає, що він не гідний прийняти нагороду, яку йому призначив Владика, він уважає, що це нагорода для всієї парафії.

Пройшло ще одне парафіяльне свято: провели ми прекрасний празник, прекрасний день з прекрасними людьми.

Роксолана Мішалова
 

 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі