Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ДВА ЮВІЛЕЇ СВ. ПОКРОВСЬКОЇ ПАРАФІЇ у СТРАТФІЛД ВЕСТ (АВСТРАЛІЯ)

В неділю 16 жовтня 2011 року Парафія У.А.П.Церкви у Діяспорі у Стратфілді Вест (Сідней) відзначала свій Престольний Празник, Покрову Пресвятої Богородиці, а одночасно і два визначні ювілеї. А це 60-тиліття від заснування парафії і 50-тиліття посвячення нашого святого храму Божого.

   

Урочистості святкування розпочалися соборною святою літургією, котру відправляло пятеро священиків. Службу Божу очолив голова Консисторії Австралійсько-НовоЗеляндської Єпархії, всечесний архипресвітер Микола Сердюк, а сослужили з ним місцеве духовенство й священики із сусідніх штатів, а це: архипресвітер Володимир Люлька із Св. Афанасіївської парафії у Ґренвілі (Сідней), митрофорний протоієрей Василь Касіян із парафії Різдва Пресвятої Богородиці у Джілонґу, Вікторія, протоієрей Євген Кваснюк із парафії Св. Апостола Андрія Первозванного в Аделаїді, Південна Австралія і настоятель парафії, ієрей Михайло Смолинець. Прислуговувало їм троє прислужників Петро Шеремета, Симон Олексин і Тит Ґренйер.
Чудовий і натхненний спів церковного хору, під вмілою орудою його диригента пані Лариси Ковальчук, прикрашав службу Божу і надавав молитовного настрою присутнім парафіянам і гостям з інших парафій, яких у цей день зібралося біля 200 душ.

 

Після святої літургії було відправлено урочистий соборний молебень до Пресвятої Богородиці Пречистої Діви Марії у якому, крім вищезгаданого духовенства участь взяв також о. Дмитро Сенів із братньої грекокатолицької парафії Св. Андрія у Лідкомбі.
На завершення молінь у церкві голова Консисторії, з доручення правлячого єпископа Єпархії, Архиєпископа Іоана нагородив настоятеля парафії, ієрея Михайла Смолинця правом ношення золотого наперсного хреста.

А особливою подією цього ювілейного дня було також вшанування його Високопреосвященством, Владикою Іоаном біля тридцяти піонерів нашої парафії тих вірних парафіян, що від самих початків заснування парафі, впродовж будови храму Божого і до сьогоднішнього дня є ще серед нас, Благословенними Грамотами, а Парафіяльна Рада обдарувала їх квітами і скромними подарунками з цієї нагоди.

  

Ювілейні святкування продовжилися після богослужінь у церковній залі, де за, гарно прибраними і багатими на страви, столами засіло біля 150 парафіян і гостей, а серед них настоятель сусідньої братньої нам сербської православної церкви, троє священиків братньої греко- католицької парафії Св. Андрія у Лідкомбі. Програмою керував голова парафіяльної ради, пан Володимир Войтович. Всі присутні священики та багато інших виголошували вітальні промови та побажання. Виступав парафіяльний хор, виконуючи два духовні твори-молитви.

   

Небувалою подією було висвітлення, під час трапези, обширного монтажу з історичних вже фотографій із життя парафії, будови нашого святого Храму Божого та інших парафіяльних подій, супроводженого вмілими і цікавими коментарями пані Марічки Чигирин.

На окреме признання і подяку заслуговує парафіяльне Сестрицтво, очолене старшою сестричкою пані Павлою Зелінською, яке вложило чимало труду у приготовленні трапези і її переведенні. Особливо приємно було бачити молодших сестричок, що приступили до парафіяльної праці в заміну їхнім батькам і попередникам, що відійшли у вічність, або на заслужений відпочинок.

Ярослав Соловій

 

 


 

 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі