Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Роздуми напередодні свята Святої Тройці

Для всі віруючих християн важливо знати свою віру в Бога в Тройці єдиного.
Господь Ісус Христос в Євангелії від Матвія настановляє апостолів: Ідіть і навчіть всі народи, хрестячи їх в Ім'я Отця, Сина, і Святого Духа. Не в імена але в одне Ім'я, бо Бог Тройця - Нероздільний. І кожного разу, кладучи на себе хресне знамено в Імя Предвічної Тройці, цим підтвержуємо, що ми Ним живемо, рухаємось і існуємо (Діяння17,28).
Ісус Христос в останній молитві своїй Отцю сказав: Не за них тільки молю, але за всіх віруючих слову їх ради мене, хай всі єдині пребудуть, як ти Отче в мені, а я в Тобі, так і вони в Нас єдині хай будуть. Так і у віруючих людей в Тройцю має бути єдність стремлінь, почуттів, думок і бажань, щоб жити для слави Божої і власного блаженства.
Віра в Бога Тройцю- основа християнського життя і джерело всіх добродітелей. Християнин ненавидить зло, втікає від нього, робить
добро і стремиться до нього з любові до Небесного Отця, з вдячності Сину Божому, який вмер за наші гріхи, і з благоговіння до Св. Духа, який може перебувати тільки в очищених, добрих душах.

Дух Святий, який сходить від Отця і посланий в світ Сином Божим, є нашим Утішителем серед скорбот, бід і страждань. Він - Світло для сердець наших, розрада для душі. Духом Святим просвіщались пророки, укріплялись апостоли, наставляються духовні вчителі і священники, укріплялись мученики, виганяються злі духи, наставляються праведники на дорогу спасіння.
Благоволінням Отця і співдією Св.Духа Єдинородний Син Божий прийшов на землю і наблизив до нас Небеса, був видимий і жив серед людей, навчив нас великій і спасительній Істині. Він страдав за нас на Хресті для нашого спасіння, був похований, на третій день воскрес, вознісся на Небеса і возсів праворуч Отця.
Отже, як повчає нас Св. Апостол Іоан: Троє свідчать на небесах-Отець, Слово і Дух Святий, і ці Троє- Одне. Бог Отець- безпочатковий, джерело Всього Божества, предвічно народжує Сина- Бога Слово і предвічно зводить із себе Святого Животворчого Духа, який животворить все живе.
В день Птидесятниці після Воскресіння Ісуса Христа Дух Святий зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків і дарував їм силу для проповіді Євангелія, щоб Слово Боже проповідувалось всім народам на Землі. Цим же Духом Святим утвердилась і Церква Христова, в день Пятидесятниці, про яку Господь прорік для нас: Збудую Церкву мою і ворота ада не одоліють її.
Отож Церква Христова єднає всіх нас віруючих людей в одну християнську родину.
Приходьте до неї, горніться до неї як до свого духовного дому, приймайте в ній Таїнство Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа, укріпляйтесь Духом Святим, який захистить Вас від нападів злих сил.
Нехай благословить Вас Господь на дорозі Спасіння.

З любовю у Господі

о. Євген Кваснюк.
 

 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі