Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Перша Неділя Великого Посту - Торжество Православя

Дорогі Брати і Сестри !

Вже за кілька тижнів до Великого Посту, Свята Церква Православна підготовляє нас до вступу і належного його проведення. Першою неділею є неділя про Закхея, на прикладі якого показується нам велике бажання зустріти Господа, друга неділя про митаря і фарисея навчає нас смирення, без якого неможливе справжне покаяння, третя неділя про блудного сина, на прикладі якого показується людей, що відійшли від Бога, але які так само як блудний син можуть і повинні повернутися до Нього. Тут потрібне лише визнання своєї гріховності та покаяння. Далі приходить неділя м'ясопусна-Страшного Суду. Вона розкриває перед нами все що чекає нас, вона нагадує нам про необхідність добрих діл. Остання неділя перед Вел. Постом навчає нас прощення і називається сиропусною або неділею прощення. Як людям ви простите провини їхні то простить і вам Отець ваш небесний .... (Матф. 6. 14-15).

Ввечері цієї неділі відправляється особлива вечірня з обрядом прощення, під час якої священик вперше читає великопісну покаянну молитву Св.Єфрема Сирійця: Господи і Владико життя мойого І так ,підготовивши себе , ми вступили в Вел. Піст, який є встановленний Самим Богом ще в Старозавітній Церкві, а Ісус Христос освятив цей піст своїм прикладом. Ціль його не тількі в стриманні від скоромної їжї, але передусім стримання людини від злих діл, виявлення покаяння перед Богом, перебування в молитві, творіння милостині та добрих діл. З розчуленним серцем прослухали ми чудовий покаянний канон Св. Андрія Критського (понеділок-четвер), а в середу і п'ятницю Літургію Першеосвячених Дарів св. Григорія Двоєслова.

Сьогоднішнім євангельським читанням 1-ої неділі вл.Посту, Св.Церква пригадує нам покликання Пилипа. Воно має для нас особливе значення в часі цього Посту, бо й ми залишилися покликані через Св. Хрещення до Господнього апостольства, ставши членами Христової Церкви, ми теж взяли на себе певні зобов'язання. Спаситель не вимагає від нас, щоб ми ходили за Ним так, як ходили за Ним Апостоли. Спаситель кличе кожного йти за Ним своїм шляхом, відповідно до свого становища в родині, в суспільстві, в Церкві. Кожний в своєму званні повинен жити чесно, правдиво, діяльно. Це шлях, на який кличе нас усіх Спаситель. Від нас, що живемо в світі, вимагаєтсья життя і вчинків, в міру наших сил, згідних з духом вчення Христа і св.Апостолів. Ця неділя називається неділею Православія, на згадку перемоги православних над іконоборцями, тобто тими, що відкидали почитання св. ікон. Іконоборська єресь виникла в Візантії в початках 8-го століття. З приводу цієї єресі, був скликаний 7-ий Вселенський Собор, що відбувся в 787 р. в м. Нікеї під головуваням св. Тарасія-Констанинопольського патріарха. Цей Собор осудив іконоборську єресь і привернув шанування ікон. Самe свято Православія було встановлено в 842 р. Постраймося дорогі брати й сестри, в час цього Вл. Постy, принести Господу Богу найкращі наші дари, щоб Господь сподобив нас, з великою радістю зустріти Пасху Христову. Амінь

о. Валентин Гаврилюк
Новий-Ульм, Німеччина


 

 


 


2010 УАПЦ в Діаспорі