Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ДЛЯ ЧОГО СВ. ЦЕРКВА ВИНОСИТЬ СЬОГОДНІ
НА ПОКЛОНІННЯ ЧЕСНИЙ ХРЕСТ ХРИСТОВИЙ ?
(Слово в 3-тю неділю посту)

Сьогодні, браття, третя неділя Великого посту, що називається хрестопоклонною, бо сьогодні виноситься хрест Христовий для вселюдного поклоніння вірних. Для чого ж св. Церква виносить нам сьогодні на поклоніння св. хрест Христовий?

Для того, щоб від хреста Христового ми отримали найкращу підтримку в боротьбі за своє життя, за життя свого народу, за життя своєї церкви.

І наші власні вороги, тобто перш за все наші гріхи, і вороги нашого народу, і вороги нашої Церкви все вимагає від нас тяжкої і впертої боротьби, а найкраща зброя для цієї боротьби це хрест Христовий.

Через що? Через те, що не примусом, не насильством, не силою фізичною ми християни повинні боротися з своїми ворогами і перемагати їх, а терпінням, стражданням, самовідданням себе на Христову працю, як і Христос віддав себе на страждання за нас. Чому ж іменно сьогодні виноситься нам для поклоніння святий хрест? Тому, що ми тепер готовимось до зустрічі світлого Христового воскресіння. А за що в нас боротьба з самим собою, з своїми гріхами і з ворогами нашого життя? За наше воскресіння, за воскресіння нашого народу, нашої церкви. Отже від хреста Христового ми повинні набірати сили й для нашого воскресіння, по слову апостола: Коли ми з Христом умерли, то з Ним і оживемо, коли ми з ним страждаємо, то з Ним і прославимось (2 Тим. 2, 11).

Хрест Христовий, що виноситься для нашого поклоніння, обгорнений зіллям і квітками. Це те зілля, ті квіти нашого побожного життя, якими повинні ми всі, наша церква обгортати Христа Спасителя нашого, щоб від Його хреста одержати силу для нашого життя і воскресіння. Зустрінемо ж святий хрест з щирою молитвою до Христа: Хресту Твойому покланяємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо, щоб милосердний Господь сподобив нас бути щирими поклонниками Його хреста і з радістю зустріти свято Його преславного Воскресіння, очистивши душу свою св. Тайнами Сповіді і Причастя та щирою працею на життя і відродження нашої св. УАПЦеркви і нашого Українського народу.

Амінь!

Із книжки проповіді
Митрополита Василя Липківського
- 1969 : прот. Б.М.
 

 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі