Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Друга неділя Великого посту - святителя Григорія Палами

Кожна неділя Великого посту навчає нас про важливі елементи православної віри. Перша неділя - Торжество Православ'я - символізує остаточну перемогу над іконоборчою єрессю. Тепер ми готові вступити в другу неділю Великого посту. У цей день Церква святкує пам'ять святителя Григорія Палами, архиєпископа Солунського.
Св. Григорій, син відомого сановника при дворі Андроніка II Палеолога, народився в Константинополі в 1296 році. Його батько помер, коли св. Григорій був ще у молодому віці. Молодий Григорій отримав високу освіту, багато хто сподівався, що він почне важливу роботу, як урядовець. Але серце Григорія було захоплене чимось іншим.

У віці до 20 років, Григорій вступив до Ватопедського монастиря на св. горі Афон, залишивши світське життя і перейшовши у молитовне. Відомо, що святитель Григорій жив життям пустельника і лише для проведення Божественної літургії і проповідування повертався до своєї пастви. Святий Григорій був послідовником практики духовної молитви
(ісихазм), яку він пізнав в монастирі Глоссіа. Це давня форма безперервної молитви, яка була основана св. отцями в четвертому столітті, в результаті виконання директиви Святого Павла на " невпинно моліться "(1Thess, 5,17).

Пізніше святителю Григорію довелося захищати віру від нападу монаха Варлаама, який оголосив практику духовної молитви єретичною. Таким чином, друга неділя Великого Посту святого Григорія Палами також відома, як друге Торжество Православ'я. В 14 столітті Православна Церква засудила дії його ворогів, а св. Григорія вшанувала за його труди та вчення в церкві.

Під час великого Посту життя св. Григорія нагадує нам про важливість молитви. Саме через молитву ми об'єднуємо наші почуття, наше тіло і розум з Богом. Лише через молитву ми можемо зрозуміти, скільки Бог зробив для цього світу та для спасіння наших душ, пославши нам Свого сина, Господа Ісуса Христа. Через молитву, піст і покаяння згодом ми зможемо вітати Світле Воскресіння Спасителя нашого, сприймаючи його через святе таїнство Євхаристії.

В ці неділі Посту Церква, в Її мудрості, дає нам духовні сили, щоб об'єднати тіло і душу, небо і землю, та силу і мудрість, щоб прийняти Христа, який був за наші гріхи розп'ятий, і радіти в день Воскресіння його. Життя святих та постовий період навчає нас про св. Православіє і його зміст. Ми починаємо розуміти слова святого Афанасія "Син Божий став людиною, щоб ми могли стати, як Бог."

о. Михайло Смолинець 

 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі