Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Різдвяне Послання

Владики Іоана, Архієпископа Лондонського, Західно-Європейського і Австралійсько - Новозеландського УАПЦ в Діaспорі

Христос Народився! Славімо Його!

Всечесніші Отці!

Дорогі у Христі Брати і Сестри!

І знову святкуєм Різдво Христове, яке символізує величну подію в житті людства - прихід на землю Сина Божого.

Прихід у світ Ісуса Христа як учителя і Спасителя, вчить нас, як людина повинна у своєму земному житті знайти дорогу до Бога, почути Його, зрозуміти і чиниту волю Божу. Він хоче показати і навчити нас, як Бог полюбив людину, яку підвищує над усім живим. Людині дано розум і вільну волю, їй дано пізнати добро і зло, дано право любити і бути любимою. Отож маємо це зрозуміти і через віру прагнути бути достойним свого Творця.

Любов - це найбільший дар, який приніс нам Господь Ісус Христос з Своїм народженням. Але людство не прийняло Його науки глибоко, повним серцем і з належною свідомістю. Багато людей стало тільки

поверхнево християнами, а багато людей взагалі відкидають та поборюють Його Божество. Ми бачимо, як у світі стає все менше любові. Також у нашому українському церковному житті бачимо, як брат повстає на брата.

Святий Апостол Яків у своєму Соборному посланні, ніби передбачаючи це лихо, зазначає: Хто мудрий і розумний між вами? Нехай він покаже діла свої в лагідній мудрості добрим поводженням! Коли ж гірку заздрість та сварку ви маєте в серці своєму, то не величайтесь та не говоріть ви неправди на правду. Це не мудрість, що ніби зверху походить вона, але земна, тілесна та демонська (Як. 3:15). А далі: Бо де заздрість та сварка, там безладдя і всяке лихе діло ( Як. 3:16).

Усім нам сьогодні потрібні єдність і згода. Тому двері святого храму відчинені на Різдво Христове, як і завжди, для кожного. Бо ми всі - діти Божі. І Бог бажає, щоб усі ми були єдині та щасливі. Хоч на шляху до досягнення тієї єдності і щастя у нас багато проблем. Бо доля людини не завжди легка, потребує терпіння і смирення.

Готуючись до цього великого свята, будьмо щирі хоч самі з собою. Всі ми є лише люди, і кожен з нас має щоденні турботи , а з ними різні труднощі: матеріяльні, фізичні, а то й життєвого порядку, то ж подбаймо, щоб хоч частково забути про це все, відкладемо усі щоденні проблеми на пізніше, щоб мали ми змогу зустрічати Різдво з легким серцем та спокоєм на душі. Забудем всі щоденні прикрощі та непорозуміння як у родині, так і в громаді, а це також наша родина, бо всі ми однієї матері діти і в одного Бога віримо.

Тож в дусі Христової любові молімось і вірно працюймо у святій УАП Церкві, яку Господь Бог дав нам, щоб вона була для нас духовною Матір'ю.

Хай прихід Божого Сина з неба на землю наповнить наші душі великою любов'ю і вірністю до Християнських і національних ідеалів, до невмирущіх прагнень Українсього Народу.

Дорогі Брати і Сестри! Стараймося працювати у єдності та згоді. Наша спільна молитва і праця буде найбільшим даром для народження Сина Божого - нашого Спасителя.

Нехай Господь Ісус Христос, що народився у Вифлиємі, подасть Вам доброго здоров'я, душевної радости та витривалости у поборюванні різних спокус цього грішного світу, щоб залишитись вірними Його святій УАП Церкві та Україні.

 

Вітаю вас з святом Різдва Христового, з Йорданом та Новим 2012 роком.

 

+ Іоан, Архиєпископ

м. Генк (Бельгія)
7 січня 2012 року Божого

 
 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі