Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ВЕЛИКОПОСНЕ ПОСЛАННЯ ПОСТІЙНОЇ КОНФЕPЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ПРАВОСЛАВНИХ ЄПИСКОПІВ ПОЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ

Улюблені у Господі Священнослужителі! Дорогі браття і сестри в Україні та поза її межами!


По волі Божій ми відсвяткували недавно Різдвяні свята і наближаємося знову до свята всіх свят-Воскресіння Христового, і щоб його достойно зустріти свята Церква нас приготовляє до нього Великопосним періодом, який відзначається особливими богослужіннями, які відбуваються тільки в цей період церковного року і не звершуються в інший час.

Весь дух великопосних богослужінь має за мету привести нас до щирого покаяння, змінити нам образ життя і наблизити до Бога, від якого ми віддалилися через наші немочі та гріхи і можливо вже наше серце окаменіло, що ми не вважаємо себе грішниками, а живемо як всі люди і можливо порівнюючи себе з ними вважаємо, що наше життя вже не таке погане і немає чому хвилюватись. Здається зовнішньо все добре виглядає, а внутрішньо ми заглушуємо нашу совість голос Божий в нас.

Час Великого Посту це є час задуматися як ми живем і для чого, Свята Церква нагадує нам, що є час не тільки утримання від певних видів харчування, а час взаємопрощення, молитов, діл милосердя і духовного вдосконалення.

Наш Господь Ісус Христос перед виходом на публічну проповідь готував себе до неї постом і молитвою в пустині і був випробовуваний дияволом і показав нам приклад для наслідування.

Йти за Христом, жити по християнськи це значить уподібнюватись Христові. Господь говорить до нас: Де я, там слуга мій буде. Ми повинні памятати що в час Великого Посту ми є разом з Христом під час Його cтрасте, під час Його хресної дороги. Святі Отці вчать, що піст і молитва це є два крила , які підносять нас до Бога.

Час Великого Посту є час піднести наші серця до Бога, подякувати Богу за Його добродійства, попросити прощення в Бога за наші гріхи і як би ми не прожили своє життя грішно і безцільно, ми повинні памятати, що Бог ніколи не відвернеться від нас , Він є цим люблячим батько, який виходить і чекає на дорозі Свого блудного сина чи дочку, щоб прийняти в свої батьківські обійми як рідну дитину.

Тож в час Великого Посту знайдiмо час і дорогу до дому нашого Отця Небесного - до Святої Церкви , Він нас чекає в Святих Таїнствах Сповіді і Причастя, щоб нас простити і щоб могли достойно назвати Бога нашим Отцем. Не біймося каятися в своїх гріхах, наш Бог є любов, біймося більше грішити, а як грішимо не впадаймо в відчай , бо людське це грішити, а диявольське не каятись.

Ми повинні вірити, що за нашою життєвою Голгофою, нас чекає Воскресіння.

Нехай цей Великий Піст стане часом нашого духовного удосконалення, нехай Всемилостивий Господь дарує Свої великі ласки і щедроти нашому багатостраждальному українському народу в Україні і в розсіянні, і всіх нас осіяє світло Його Святого Воскресіння.

З всеобнімаючою любовю, а одночасно і щирі молитовники за кожного з Вас,

+ Константин
Митрополит Української Православної Церкви в США і в Діаспорі

+ Юрій
Митрополит Української Православної Церкви в Канаді

+ Антоній
Архієпископ Української Православної Церкви в США

+ Іоан
Архієпископ Української Автокефальної
Православної Церкви в Діаспорі

+ Єремія
Архієпископ Південно-Американської Єпархії
Української Православної Церкви

+ Іларіон
Єпископ Української Православної Церкви в Канаді

+ Андрій
Єпископ Української Православної Церкви в Канаді

+ Даниїл
Єпископ Української Православної Церкви в США 

 


 


2010 УАПЦ в Діаспорі