Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Великоднє Послання Постійної Конференції
Українських Православних Єпископів поза межами УкраїниВсечесному Духовенству, в Христі Дияконству, Преподобному Монашеству і всім Побожним Мирянам Української Православної Церкви поза межами України і на її рідних землях.

Христос Воскрес! Христос Воскрес! Христос Воскрес!

Улюблені в Христі Ісусі Брати і Сестри,

Господь Бог, Котрий встановив для нас це свято, дозволяє нам святкувати його щороку. Той, Хто віддав нам Сина Свого ради нашого спасіння, з цієї причини й дає нам це свято... дозволяючи нам разом молитися і возносити до Нього спільні молитви подяки ... Він гуртує на це свято тих, хто далеко один від одного ... Св. Афанасій. (+373)

Наші серця сьогодні наповнюються радістю, яка не піддається ніякому опису, радістю, яка завершує час `світлого смутку`, через який ми пройшли, і саме з почуттям цієї радості ми вітаємо вас у "цей день, що його сотворив Господь" (Великодня Утреня) Воскресіння Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Це з Божої милості й благодаті ми збираємося разом кожного року щоб відсвяткувати Славне Воскресіння нашого Господа. Це справді велике благословення, що в цьому році, `ті, котрі далеко один від одного`, святкують це `Свято із Свят` разом.

Бог дав нам присмак Його великої надії, що Христова Церква збереться разом і буде єдиною. Ми збираємося разом в межах своєї власної християнської традиції, але посилаємо Благодійному Богові нашу спільну пожертву.

Хоч для досягнення мети потрібно ще багато діалогу і взаєморозуміння, проте, ми не можемо заперечувати, що це не є "бажання" Бога, щоб привести нас до єдності. У цей Святий День ми святкуємо ту радість, яка випливає з єдности нашої молитви і любові.

Протягом часу між Церквами виявляється бажання йти вперед з діалогами про єдність... Переговори посуваються вперед, тому що ми усвідомлюємо, що брати участь у таких переговорах це значить виконувати Волю Божу і розуміти, що в Його Час ці зусилля знайдуть своє завершення. Бог ніколи не мав наміру кинути напризволяще Свою Церкву, і сьогодні ми святкуємо істинність Його постійної любові і вірності до нас. Тож повернімо цю любов до Нього нашою відданістю Йому.

Ось чому ми з такою гарячою молитвою молимо нашого Небесного Отця й зі сльозами надії звертаємося до наших улюблених братів і сестер в Україні знайти шляхи примирення, які мусять бути знайдені, бо ми єдині, ми об'єднані древнім апостольським переданням cвятого апостола Андрія Первозванного. Відсутність єдності і поділ приносять біль і печаль. Ці речі, це не є праця Того, Котрий Сам Єдиність, Повнота і Злагода.

Ми, ваші ієрархи, постійно молимося за кожну парафію і кожного віруючого християнина, які знаходяться в межах виноградника нашої єпископської опіки. Надіємось і молимось, щоб всі разом і кожен зокрема із стада, довіреного нашому "Омофору", продовжували виявляти плоди християнської єдності, бо "як добре, коли брати живуть у згоді". У сучасному світі бачимо так багато політичних і суспільних заворушень. Людство продовжує шукати шляхи виживання, злагоди та миру, часто за рахунок людського життя. Ми, як християни, покликані до молитви і діяння під час цих процесів. Наші молитви і дії спрямовані на шукання Божої волі, проявленої в Ісусі Христі дією Святого Духа. Закликаємо наших священнослужителів і всіх віруючих християн доброї волі: продовжуйте знаходити в собі образ Христа і віддзеркалюйте знайдене один одному, на ваші громади, на світ, бо завдяки цьому будемо будувати Його Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Тоді Пасхальна Радість, яку ми відчуваємо дійсно знайде своє максимальне вираження. Св. Мелітон Сардиський (+190) говорить у свойому Пасхальному тексті: "Це Я", - говорить Христос. "Тож приходьте всі (роди людськ), уражені гріхом, і отримайте прощення гріхів. Бо Я - ваша свобода. Я Пасха спасіння, Я ягня, убієнне за вас, Я - ваш викуп, Я - ваше життя, Я ваше світло, Я- ваше спасіння, Я ваше Воскресіння, Я - ваш Цар.

Все це починається з нашого постійного само-випорожнення, щоб дозволити Святому Духу проникнути у всі аспекти нашого життя. Тоді, і тільки тоді, ми знайдемо справжнє вираження життя, надії, волі і спасіння. Цього неможливо знайти у філософіях світу чи в гріховному людстві. Це знаходиться тільки в нашому спілкуванні з Христом! "Це альфа і омега, це початок і кінець, невимовний початок і незбагненний кінец. Це Христос, це Цар, це Ісус, це Володар (це Господь, це Той, Хто воскрес із мертвих, це Tой, Хто сидить праворуч Отця, Він одноістотний з Отцем і від Отця рожденний. Йому слава і сила (повік. Амінь."

З нагоди цього Славного Воскресeння ми, ваші ієрархи, вітаємо всіх вас, тих, що в Діаспорі та наших братів і сестер в Україні, й кличемо Боже благословення на нове життя обєднане у вірі, надії і любові у Воскреслому Сонці Праведностіи, Котрий підносить нас сьогодні до славного, ніколи безконечного завтра.

"Я підніму тебе правою рукою, я поведу тебе на висоту небес, там покажу тобі Вічного Отця "
(Св. Мелітон Сардиський)

Христос Воскрес! Воістину воскрес!
Воістину Христос воскрес!

Великдень (Пасха) 2011

КОНСТАНТИН
Митрополит Української Православної Церкви США та Діаспори;

ЮРІЙ
Митрополит - Української Православної Церкви в Канаді

ІВАН
Метрополит-емерит - Української Православної Церкви в Канаді

АНТОНІЙ
Архиєпископ Української Православної Церкви США

ІОАН
Архієпископ Української Автокефальної
Православної Церкви в Діаспорі

ЄРЕМІЯ
Архиєпископ Південно-Американської Єпархії
Української Православної Церкви

ІЛАРІОН
Єпископ Української Православної Церкви в Канаді

АНДРІЙ
Єпископ Української Православної Церкви Канади

ДАНИЇЛ
Єпископ Української Православної Церкви США

 

 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі