Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 


Антоній, Митрополит УПЦ в США
Місцеблюститель Митрополичого Престолу
Української Автокефальної Праваславної Церкви в Діаспорі

___________________________________________________________________________________________

У миру: Іван Щерба
Народився : 30 січня 1947 
Хіротонія: 6 жовтня 1985

Митрополит Антоній, у мирі Іван Щерба, народився 30 січня 1947 року в м. Шарон, Пенсильвенія, США. Його батьки Іван і Дорофія Щерби. Народню й середню школи закінчив у Шрапсвілі. В роках 1964-66 учився в університеті Едінборо; в роках 1966-71 студіював теологічні науки в Колегії св. Андрея у Вінніпезі, Канада, де і отримав ступінь "бакалавра Богословія". Одночасно в цих роках студіював у Манітобському університеті в Вінніпезі і отримав теж ступінь "бакалавра" у ділянці гуманістичних наук. Рівнож у тому часі слухав деякі теологічні предмети в університетах Лойоли в Чікаґо і Перду в Індіяні.

В диякони був рукоположений 1 жовтня 1972 року Високопреосвященнішим Архиєпископом Константином (Буґан) в церкві св. Володимира в Пармі, Огайо, а в сан ієрея був висвячений 26 листопада 1972 року тим же Владикою в церкві св. Іоана Хрестителя в Шароні. Від 1972 року до 1976 років був настоятелем церкви св. Володимира в Ембрідж, а від 1976 до 1985 року настоятелем церкви св. Архистратига Михаїла у Гаммонд, Індіяна.

29 травня 1985 року Митрополит Мстислав довершив його чернечий постриг, надаючи отцю Іванові Щербі ім’я св. Антонія Великого. Дня 18 липня 1985 року Владика Митрополит підніс о. Антонія до сану архимандрита. Хіротонія відбулася в неділю 6 жовтня 1985 року під час Літургії в Церкві-Пам’ятнику в Саут Баунд Брук, США. Чин хіротонії довершили Первоієрарх Церкви, Блаженніший Митрополит Мстислав, у сослуженні з Високопресвященнішим Константном, Архиєпископом Чикаґським, і Високопресвященнішим Володимиром Архиєпископом Лондонським. Саму хіротонію попередив традиційний Чин Наречення, який відбувся в суботу 5 жовтня 1985 року після Вечірні в Церкві-Пам’ятнику.

В неділю 10 листопада 1985 року відбулася в українській православній катедрі св. кн. Володимира в Нью-Йорку урочиста інтронізація вікарія Владики Митрополита, Преосвященного Владики Антонія на катедру Єпископа Нью-Йоркського. Акт інтронізації довершив Блаженніший Мстислав, Митрополит Української Православної Церкви в США і Первоієрарх УАПЦеркви в Діяспорі.

6 жовтня 2012 р. Архиєпископ Антоній був обраний Первоієрархом УПЦ в США в Митрополичому центрі у Саут Баунд Брук. Це рішення Собору було схвалене Священним Синодом Константинополя і 31 жовтня 2012 р. проголошене від імени Синоду Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм I у Патріаршій семінарії в Халкі.

26 січня 2013 р. в соборі Св. Апостола Андрія Первозванного у м. Сілвер Спрінґ, Вашинґтон, DC. Архиєпископ Антоній був інтронізований на Митрополита УПЦ в США.

(Див.: "Рідна Церква", Новий Ульм, 1986, No. 145)

 

   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


© 2010 УАПЦ в Діаспорі