Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відзначення 20-ти ліття Архієрейської Хіротонії ВПР Архієпископа Іоана та 20-ти ліття висвячення у дияконів Малкома (Бірона) і Богдана (Матвійчука)

Кожний час має свій етап і кожний етар має свій час

В днях 29 і 30-го жовтня 2011р.Б. у Катедральному Соборі св. Преображення в м. Лондон відбулося урочисте відзначення 20-ти ліття Архієрейської Хіротонії ВПР Архієпископа Іоана та 20-ти ліття з дня висвячення у дияконів Малкома (Бірона) і Богдана (Матвійчука).

Дні 25 до 27го жовтня 1991р. були для всієї УАПЦеркви у діаспорі історичними і надзвичайними. Саме у цих днях, з Патріяршою і Архипастирською візитацією, завітали до Великобританії Святіший Патріярх Київський і всієї України Мстислав Перший, Митрополит Константин і Архієпископ Антоній.
Як всім відомо 24 серпня 1991р. українську державу було проголошено незалежною, що серед українців у діаспорі і в української державі і в світі, також збудило надзвичайну радіст та гордість, адже саме у діаспорі проживало велике число борців за УАПЦеркву і українську незалежну державу.

Візит Патріарха Мстислава у ті дні до Лондону був для вірних українського православя у Великобританії продовженням цієї радості.

Візитація Патріарха і Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви був історичним, тому що Патріярх Мстислав Перший очолив наречення і хіротонію архімандрита Іоана (Деревянки) у Єпископа Лондонського, а 25-го жовтня Архиєпископом Антонієм висвяченно у диякона Малкома Бірона, а 26-го жовтня Митрополитом Константином, Богдана Матвійчука (сьогодні о. Богдан є митрофорним протоієрейом та Головою Консисторії УАПЦ у Великій Британій).

Оці висвячення встановили нове покоління духовенства в УАПЦеркві в діаспорі,
зберігаючи їхнями молитвами і добрими ділами святу УАПЦеркву до нині і в майбутьному, та підчас нових перехідних часів та проголошенням незалежности України і відродження святої УАПЦеркву в Україні і в діяспорі.

Урочистості розпочалися 29 жовтня вечірною відправою у Катедральному Соборі св. Преображення в м. Лондон, яку відправив настоятель отець протоієрей Євген Стасюк.

В неділю 30 жовтня 2011р. Відслужено святу Божественну Архиєрейську Літургію, яку очолив ВПР Архієпископ Лондонській, Західно-Європейський та Австралійський і Ново Зеландський Іоан, у співслужінні о. митрофорного протоієрея Богдана Матвійчука, о. протоієрея Євгена Стасюка о. митрофорного протоієрея Валентина Смоктуновича з Мюнхену (Німеччина), о. митрофорного протоієрея Валентина Гаврилюка з Нового Ульму (Німеччина), та отця Петра Сомікова. Прислуговували читець Олександр Смоктунович, і іподиякони.

При вході до собору теплими духовними і патріотичними словами та із Хрестом і свяченою водою привітав Владику Іоана, настоятель Собору о. протоієрей Євген Стасюк.

Перед початком Архиєрейської св. Літургії Владика Іоан освятив відновлене панікадило.

Владика Іоан, підчас освячення панікадила

Після читання св. Євангелії о. митрофорний протоієрей Богдан Матвійчук виголосив глибоко духовну проповід.Апостола прочитав Олександр Смоктунович.
З піднесеним молитовним настроєм співав місцевий хор під керівництвом регента п. Івана Білянюка.

При закінчені св. Літургії виголошено Многая Літа Блаженнішому Митрополитові Константинові, Архієпископу Іоану, Духовенсту УАПЦеркви, Українському народові, Послові Україну у ВБ, та всім вірним УАПЦеркви. А співом Вічна Память! вшановано Духовенство і вірних УАПЦеркві які упокоїлися в Бозі, та за спокій душі свіх героїв Україну, які полягли за Її волю.

Після св. Літургії святковий Бенкет, якій провадив п. Левко Тимощук. Трапеза розпочалася молитвою і благословенням страв. Перше привітальне слово долучено Надзвичайним і Повноважним Посолом України до Сполученого Королівства - Його Екселенція Володимир Хандогій, якій нагадав про знакомство з Владикою Іоаном, ще з часів коли був послом в Белгій та при каденції при Обєднаних Нації в Ню Йорку зустрічі з Патріярхом Мстиславом та Його візитації і похорон Патріярха в Бавнд-Бруку (США).

Благословення підчас співу Многая Літа!

Рівнож вітала Владику пані Ірина Терлецька від СУБ-у, від імені голови Зенка Ластовецького, висловлюючи пошану для великої пастирської роботи для добра українців у ВБ і добра української церкви і українського народу.

Крім цього Владику вітали п. Андрій Гундер від Української Католицького Університету УКУ в Лондоні, висловлюючи признання за Екуменічну співпрацю і подякував православним за активність у УКУ., та отець Ярослав Рій від УГКЦ, в імені Владику Гліба, якій через пастирські обовязки відсутний із терену.

У свойому слові о. Ярослав пригадував про його зустрічі з Владикою Іоаном у Манчестері та його Батьківську працю і відданість Церкві і Українського народу.

На закінчення привітав Ювілатів о. митрофорний протоієрей Валентин Смоктунович, якій у свойому слові звернув увагу на велику пошану Західно-Європейській єпрахії до свого Владики, Його діяльнісь і відповідальнісь і духовну і Єпископську відданість в Божому винограднику.

Надійшли писемні привіти від о. протопресвітера Анфіра Остапчука (Адміністратора УАПЦ в Німеччині), о. протопресвітера Бориса Хайневского (Адміністратора УАПЦ у Франції і Бельгії) та о. митрофорного протоієрея Віталія Деревянка (настоятеля Ставропігійного Собору УАПЦ в м. Генк / Белгія).

Вдячне слово до Владики висловив о. митрофорний протоієрей Богдан Матвійчук -Голова Консисторії УАПЦ у Великобританії та приділив Владиці пропамятний дарунок Ікони-складні Спасителя і Богородиці.

Особливе слово подяки належить організаторам свята, членам Консисторії та Екзекутиву п.Володимирові Музичка, п. Юрію Бендеру, п. Левкові Тимощукові і Андрію Іванюку та пані Бендер, яка виготовила гарну афішу.
 

 

Фоторепортаж: https://picasaweb.google.com/113443251877993762985/20YearsOfArchbishopIoansEpiscopalService

 

 

 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі