Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Єпископ Андрій

Єпископ Андрій (Богдан Пешко) народився 27 квітня 1972 р. в Україні. У 1979 р. вступив до початкової школи та отримав атестат середньої освіти в 1989 р.

У 1989 р. був зарахований на перший курс Санкт-Петербурзької духовної семінарії, котру закінчив у 1993 р.

У 1994 -1995 рр. навчався в Семінарії Христа Спасителя (Карпато-Русинська Єпархія Вселенського Патріархату) у м. Джонстаун, Пенсильванія, США під омофором Високопреосвященнішого Миколая (Смішко), Митрополита Аміського.

У 1995-1999 закінчив повний курс Київської духовної академії. 25 грудня 2000 року вчена рада Київської духовної академії присудила йому науковий ступінь кандидат богословя після захисту дисетації на тему: Історико-літургічний дослід чинів хіротесій тa хіротоній в Православній Церкві.

8 квітня 2001 р. Високопреосвященнішим Всеволодом (Майданським), Архієпископом Скопелоським був висвячений у сан диякона в катедрі Св. Володимира в Чикаго.

29 вересня 2003 р. був возведений в сан протодиякона.

21 вересня 2005 р. з благословіння Архієпископа Всеволода прийняв чернечий постриг з іменем Андрій (в честь Св. Ап. Андрія Первозванного) в катедрі Св. Володимира в Чикаго.

25 вересня 2005 р. рукоположений в сан ієромонаха Високопреосвященнішим Архієпископом Всеволодом і був возведений в сан ігумена, а 21 жовтня 2005 р. під час Божественної Літургії в Свято-Преображенському кафедральному соборі м. Лондон (Англія) в сан Архімандрита.

22 листопада 2005 р. Вселенський Патріарх Варфоломей І і Священний Синод Константинопольської Патріархії одноголосно обрав архімандрита Андрія на Єпископа УПЦ в Діаспорі з титулом Єпископ Кратійський.

12 грудня 2005 р. в катедрі Св. князя Володимира в Чікаго відбувся чин наречення Архімандрита Андрія на Єпископа УПЦ в Діаспорі з осідком в Лондоні (Англія), а 13 грудня в день памяті Св. Ап. Андрія Первозванного єпископська хіротонія, в якій брали участь 7 Архієреїв Православних Церков: Митрополит Константин (УПЦ в США); Митрополит Миколай (Аміський,США); Архієпископ Всеволод (УПЦ в США); Архієпископ Николай (Румунська Прав. Церква, США і Канади); Архієпископ Іов (ОСА, США); Архієпископ Антоній (УПЦ в США) і Архиєпископ Юрій (УПЦ в Канаді). А також були присутні: Митрополит Чікагський Яковос (Грецька Православна Церква); Єпископ Клівлендський Петро (Російська Православна Церква Закордонна).

12 лютого 2006 р. відбулася Інтронізація Єпископа Андрія на Лондонську Кафедру.

23 серпня 2008 р. на Надзвичайному Соборі УПЦК обраний Єпископом Саскатунським і Вікарієм Середньої Єпархії.

В лютому місяці 2011 р.Б. приступив до виконання обов'язків Діючого Єпископа Східної Єпархії УПЦК.

 

 


 


2010-2011 УАПЦ в Діаспорі