Українська Автокефальнa
Православна Церква в Діаспорі 


офіційний веб-сайт

 

 


Головна
Новини
Єпископат
Парафії
Історія

Фотогалерея
Відео
Ресурси
Контакти


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Резолюції і Постанови
10-го Собору Української Автокефальної Православної Церкви в Діаспорі,
що відбувся в храмі Св. Апостола Симона Зилота
Париж, Франція, 28-30 жовтня 2010 р. Б


1. Десятий Собор уклінно вітає Його Всесвятість Вселенського Патріарха
Варфоломія 1, Архієпископа Константинополя і Нового Риму.

2. Десятий Собор складає вдячність Блаженнішому Митрополиту Константину за Архіпастирське благословення, уділене Архієпископу Іоану на відбуття й очолення 10-го Собору Митрополії УАПЦ в діаспорі.

3. Десятий Собор Митрополії Української Автокефальної Православної Церкви в Діаспорі, що складається з Західновропейської, Великобританської й Австралійсько - Новозеландської Єпархій, сердечно вітає Високоприосвященнішого Митрополита Константина, Первоієрарха УАПЦ в діаспорі, Високоприосвященнішого Архієпископа Іоана і бажає їм кріпкого здоровя, сил і витривалості в їхньому служінні Богу, Церкві і українському народу.

4. Десятий Собор сердечно вітає Архієпископа Юрія, єпископа Торонта, з обранням його Митрополитом Української Православної Церкви в Канаді, бажає доброго здоровя, сил і витривалості в його архіпастирській праці.

5. Десятий Собор вітає Високопреосвященнішого Архієпископа Іоана з призначенням Його Блаженством, Митрополитом Константином, Первоієрархом УАПЦ в Діаспорі, на становище Заступника Митрополита Митрополії УАПЦеркви в Діаспорі.

6. 10-й Собор висловлює щиросердечну вдячність Високопреосвященнішому Архієпископу Іоану за його духовну опіку наших єпархій, за його батьківські старання, турботи в підготовці й довершенні праць цього Собору, за його рішучі наміри скріпити Єпархії духовно.

7. 10- й Собор висловлює подяку Парафіяльним радам, Братству і Сестрицтву, Єпархії Австралійсько - Новозеландській УАПЦ за їх моральну і фінансову допомогу на проведення 10-го Собору Митрополії УАПЦ в Парижі, а саме: а) парафія Св. Афанасія Лубенського Чудотворця , Ґренвіл, НПВ - $А1000.00, б) парафія Св. Покрови, Стратфілд Вест, НПВ - $A 1000.00, в) парафія Св. Миколая Архієпископа Мир Лікійських Чудотворця, Брізбен, Квінсланд $А 500.00, парафія Св. Апостола Андрія Первозванного в м. Аделаїді $А 300.00, парафія Різдва Пресвятої Богородиці, Джілонг - $А 200.00 і парафія Св. Миколая в Канберрі - 250.

8. Десятий Собор вітає Митрополичу Раду, Митрополиче Управління, Єпархіальні Консисторії, Отців настоятелів, Парафіяльні ради, Братства, Сестрицтва, Молодечі Організації, парафіяльні хори та всіх вірних УАПЦ в Діаспорі.

9. Десятий Собор вітає Ієрархів, Митрополичі Ради, Консисторії, Духовенство і вірних Української Православної Церкви в Сполучених Штатах Америки і Української Православної Церкви в Канаді.

10. Десятий Собор сердечно вітає весь народ Незалежної України, її президента, парламент і уряд, закликає її президента і уряд, Ієрархію і Духовенство брати більш активну участь в утвердженні Помісної Української Православної Церкви на Батьківщині.

11. Десятий Собор вірить, що наші брати й сестри в Україні, нині спокушені Церковними роздорами, знайдуть в собі християнську любов обнятися і обєднатись.

12. Десятий Собор вітає новоприбулих з України на постійне проживання поза межами Батьківщини і закликає їх ставати членами наших парафій в країнах поселення, щоб спільними силами забезпечити існування організованої Української Автокефальної Православної Церкви в Діаспорі, церковної спільноти в цих країнах ще на довгі роки.

13. Десятий Собор вшановує блаженну пам'ять Святішого Патріарха Української Автокефальної Православної Церкви і всієї Руси-України Мстислава Першого. Учасники Собору схиляють свої голови в глибокій пошані в пам'ять покійного Патріарха, Архіпастиря, мецената української культури та заслуженого українського діяча, який все своє трудотливе життя присвятив служінню Богові, Церкві й Батьківщині.

14. Десятий Собор в 77 річницю Геноциду в Україні у 1932-1933 роках схиляє свої голови перед памяттю мільйонів жертв Голодомору, а рівно ж вшановує пам'ять ієрархів, священиків і вірних УАПЦ в Діаспорі, що відійшли у вічність в Україні і діаспорі протягом минулих 89ти років, а також вшановує пам'ять померлих ієрархів, духовенства і вірних від часу Девятого Собору УАПЦ в Діаспорі.  

15. Десятий Собор пропонує керівним органам Митрополії і Єпархіальним Управлінням мати постійно на увазі складну проблему браку священиків та старатися використовувати всі можливості подолати цей брак священнослужителів.

16. Десятий Собор закликає всі органи в Митрополії УАПЦ в Діаспорі спрямувати всю енергію на піднесення духовного стану своїх вірних, а також і Єпархіальні Управління повинні звертати особливу увагу та працювати посильно в ділянці приєднання української православної молоді в нашій Церкві.

17. Десятий Собор закликає православну молодь, зокрема студентів студіювати богословя в семінаріях наших Церков УПЦ США та УПЦ в Канаді, щоб зміцнити нашу Митрополію новими священиками.

18. Десятий Собор доручає і прохає новообрані керівні органи Митрополії присвятити особливу увагу скріпленню і розвитку УАПЦ в діаспорі, кладучи вагомий наголос і увагу на парафії, їхнє життя, проблеми і розвиток та допомагаючи їм долати їхні труднощі.

19. Десятий Собор доручає новообраному органу Митрополії УАПЦ звернутись до проводу УАПЦ США і УАПЦ в Канаді і вірних наших єпархій за фінансовою допомогою для завершення будови храму Св. Апостола Симона Зилота в Парижі.

20. Десятий Собор пропонує і закликає Єпархіальні Консисторії, Отців настоятелів і Парафіяльні Ради, Братства і Сестрицтва і вірних Митрополії УАПЦ в діаспорі співпрацювати з журналом Митрополії Відомості, сприяти цьому журналові морально і матеріально й надсилати матеріали і дописи до редакції.

21. Десятий Собор радіє з створення Комунікаційної і Інформаційної служби в Митрополії.

22. Десятий Собор вітає Митрополита, Ієрархію і делегатів 19-го Собору Української Православної Церкви США та бажає плодовитих постанов для добра Церкви на Славу Божу.

23. Десятий Собор рішив, щоб протокол собору повинен бути готовий і висланий делегатам не пізніше 6 місяців після собору.

24. Десятий Собор рішив створити для митрополії веб-сайт і бюджет митрополії, який може бути вжитий тільки на підготовку наступного собору і утримання веб-сайту.

Париж, Франція, 30 жовтня 2010
 

 

 

Резолюційна Комісія Собору

о. Протопресвітер Борис Хайневський
о. Протоієрей Валентин Гаврилюк
о. Протоієрей Богдан Матвійчук
п. Роман Морозюк
 
   

 

___________________________________________________________________________________________

Матеріали по темі:

Фоторепортаж Читати більше

Фрагмент з Божественної Літургії   Читати більше
 

 


 


2010 УАПЦ в Діаспорі